Otváracie hodiny:

Po - Ne: 10:00 - 20:00

Otváracie hodiny:

Po - Ne: 10:00 - 20:00

Blahodarná komárňanská
termálna voda

Minerálne látky obsiahnuté v termálnej vode majú
priaznivé účinky na kĺbové, reumatické aj ženské choroby.

Priaznivé účinky komárňanskej termálnej vody sú už dobre známe, čo potvrdili aj nedávne merania. V lete roku 2019 odborník z Piešťan vyhodnotil zloženie vody komárňanského kúpaliska z balneologického hľadiska.

Testovaný vrt poskytuje termálnu vodu do vnútorných aj vybraných vonkajších bazénov kúpaliska, ktorá so svojím zložením je porovnateľná s priaznivými účinkami termálnej vody v Bardejovských kúpeľoch. Predmetom skúmania bol 1060 m hlboký vrt M-2, z ktorého vyviera termálna voda s teplotou 45,2 °C .

Komárňanská termálna voda je prírodná hydrouhličitanovo-chloridová, sodná s vyšším obsahom flóru, jódu a významným množstvom brómu a kyseliny kremičitej, preto dokáže v dostatočnej miere pri sieťovaní kolagénových vlákien šliach, väziva a chrupavky zlepšiť zdravotný stav. Má blahodarné účinky na ochorenia kĺbov, vrátane reumatoidnej artitídy. Využíva sa pri ochoreniach zažívacieho ústrojenstva, žalúdka, žlčníka a žlčových ciest, pečene, pankreasu a pri ochoreniach čriev.

Termálna voda má priaznivé účinky na ochorenia pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek, a aj na gynekologické ochorenia. Zvýšené množstvo stopových prvkov a kyseliny kremičitej sú vhodné na liečbu poúrazových stavov pohybového aparátu, ochorenia kĺbov, väziva a šliach, či ochorenia žliaz s vnútornou sekréciou.
Prírodné pramene majú blahodarné účinky aj pri liečbe reumy, či nervových ochorení. Kúpeľná starostlivosť je zameraná nie len na liečbu existujúcich chorôb, ale je vhodná aj na preventívne účely, širokej škály ochorení. ….

Relax zóna
pre celkovú regeneráciu

Oddýchnite si a zrelaxujte sa v našej fínskej saune s kapacitou až 20 osôb!

BAZÉNY

Vonkajší areál kúpaliska ponúka návštevníkom až 7 rôznych bazénov